Nasi
prawnicy

Twoja wizja. Nasze rozwiązania

Prawnicy i Radcy Prawni należący do naszego Zespołu, to nie tylko osoby posiadające odpowiednie uprawnienia zawodowe, ale przede wszystkim wiedzę i doświadczenie, które stanowią doskonałe uzupełnienie szerokiego zakresu świadczonych przez nas usług prawnych.

Dzięki komplementarnym specjalizacjom i umiejętnościom nasza Kancelaria Prawna w Raciborzu tworzy zgrany Zespół prawników i radców prawnych, który jest w stanie planować i wdrażać nowoczesne i skuteczne strategie dla Twojego sukcesu! Świadczone przez nas usługi prawne dedykowane są dla osób indywidualnych, przedsiębiorców, firm oraz instytucji.

Jeżeli szukają Państwo doświadczonego Prawnika lub Radcy Prawnego w Raciborzu i okolicach, zapraszamy do kontaktu.

Prawnicy i radcy prawni Kancelarii

Adam Zawisza - Radca Prawny

Adam Zawisza - Radca Prawny

Partner Zarządzający

Radca Prawny, ekspert w dziedzinie prawa nieruchomości i prawa gospodarczego. Świadczy z sukcesami pomoc prawną na rzecz podmiotów indywidualnych i gospodarczych, w tym w zakresie kompleksowej obsługi prawnej spółek prawa handlowego, spółdzielni, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych i deweloperów. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe w dziedzinie regulacji stanów prawnych nieruchomości, prawa spadkowego, ksiąg wieczystych, prawa budowlanego i prowadzenia sporów sądowych w sprawach odszkodowawczych i windykacyjnych. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa nieruchomości. Wieloletni wykładowca na aplikacji notarialnej. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Tomasz Olejarnik - Radca Prawny

Tomasz Olejarnik - Radca Prawny

Partner Zarządzający

Radca Prawny, specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w szczególności w zakresie prawa umów, odszkodowań, nieruchomości, spadków oraz prawa spółek handlowych. W Kancelarii zajmuje się również sprawami z zakresu prawa energetycznego. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w sporach sądowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Posiada tytuł magistra prawa oraz magistra historii. Ukończył aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach. Jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Posługuje się językiem angielskim.

Zdzisław Bonalski - Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny

Zdzisław Bonalski - Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny

Of Counsel

Radca prawny oraz kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, głównie jako nadzorca układu. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Aplikację radcowską ukończył przy OIRP w Katowicach. Doświadczenie zawodowe z zakresu prawa cywilnego zdobył w Kancelarii Radców Prawnych, z kolei kompetencje w obszarze prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego rozwijał w wiodącej Kancelarii, która zajmowała się prawem upadłościowym. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań o zatwierdzenie układu, które są najczęściej wybieranymi przez przedsiębiorców narzędziami restrukturyzacyjnymi.

Aleksander Bolik - Aplikant adwokacki

Aleksander Bolik - Aplikant adwokacki

Associate

Aplikant adwokacki od 2022 roku. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach programu Erasmus studiował w Niemczech na Uniwersytecie w Marburgu. Poznał tam terminologię niemieckiego języka prawniczego. Ukończył również kurs prawniczego języka niemieckiego w kraju. Szczególną uwagę poświęca prawu karnemu, w tym zwłaszcza prawu karnemu skarbowemu. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również kwestie prawno – podatkowe oraz związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółek prawa handlowego.

Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

 

Wieloletnie doświadczenie

Od lat pomagamy naszym Klientom, oferując im profesjonalne usługi prawne.

  • Udzielamy porad prawnych
  • Sporządzamy opinie prawne
  • Reprezentujemy Klientów w negocjacjach i mediacjach
  • Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych jako pełnomocnik lub obrońca
  • Reprezentujemy Klientów w postępowaniu administracyjnym i przed sądami administracyjnymi
  • Tworzymy teksty umów, regulaminów, wewnętrznych aktów prawnych i innych dokumentów
  • Prowadzimy stałą, kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych

ZOSTAŃ W KONTAKCIE

+48 32 400 99 47

Lokalizacja

Kancelaria Radców Prawnych – Racibórz
ul. Kilińskiego 2
47-400 Racibórz

Email

sekretariat@zawisza-olejarnik.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt. 8:00-16:00

Istnieje możliwość spotkania w innym czasie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ